Az iskola rvid trtnete
Iskolnk 1982-ben nyitotta meg kapuit. A szocialista Magyarorszgon mg nem lehetett egy ltalnos iskolnak nll neve, ezrt minket is az akkori utcanv utn klnbztettek meg a tbbi intzmnytõl. gy lettnk Guszev utcai ltalnos Iskola. Ettõl a nvtõl csak a rendszervltozs szabadtott meg bennnket, de az utca rgi-j neve sem cseng sokkal szebben, mert Vghd utcai ltalnos Iskolv lettnk 1990-ben.
Ezt mr nem hagytuk annyiban, s nagy nehzsgek rn, de sikerlt nkormnyzatunkkal elfogadtatni iskolnk mai nvadjt: Kazinczy Ferencet.
pletnk sajnos sokig szinte semmiben nem felelt meg egy iskolval szemben tmaszthat mûszaki kvetelmnyeknek. talaktsra csak az KP bevezetse utn kerlhetett sor, de mg mindig nem tartunk a vgn. Tulajdonkppen mindenben tmogatja munknkat az nkormnyzat, de semmivel sem kapunk tbb anyagi tmogatst, mint brmelyik ms programmal mûkdõ csepeli ltalnos iskola. Ennek ellenre sikerlt idõkzben az intzmnyt szorgalmas s kitart munkval az KP ignyeihez igaztanunk..
A 16 osztly mindegyiknek sajt osztlyterme van, s csak a szakrkra kell vndorolniuk a gyerekeknek. Hatkony szervezssel nyolc szaktantermet alaktottunk kiEzek a kvetkezõk: nek, nptnc, biolgia, fldrajz, vizulis kultra, kmia-fizika, hrom idegen nyelvi terem - ebbõl egy 18 frõhelyes nyelvi labor -, szmtstechnika s technika - barkcs terem. Tornatermnkhz 250 frõhelyes leltt ptettnk. Az talaktsok sorn elkszlt 90 m2 -es knyvtrunk is. Termszetesen mg messze vagyunk attl, hogy minden szempontbl megfelelõ pletben tanthassunk, de gy is a kerlet egyik legeszttikusabb, a szlõi s a szakmai ignyeknek is legmegfelelõbb intzmnyben dolgozhatunk.
Sportltestmnyeinkre bszkk vagyunk. A 600 m2 -es tornacsarnokot, a kzilabda-, a kosrlabda- s az atltikaplyt brki irigyelheti tõlnk. 1982 ta iskolnk az orszg legeredmnyesebb sporttagozatos iskoli kz kzdtte magt, s az orszg egyik meghatroz sporttagozatos intzmnyeknt mûkdik. Ennek megfelelõen a sporttagozatos csoportok heti 4 testnevels rn s heti 2 sportkri foglalkozson vesznek rszt.
A sporttagozat mellett 1984 ta minden tanvben indtottunk NYIK-es osztlyokat, melyeknek tanulival rendre nyertk s nyerjk a kerleti szpkiejtsi versenyeket, illetve a mûvszeti szemlken is rangos helyezseket rnk el.
1990-ben iskolnkat is elrte a demogrfiai mlypont, s el kellett gondolkodnunk azon, hogy milyen pedaggiai knlattal tudnnk a csepeli szlõket rvenni: vlasszk a mi intzmnynket. Ekkor merlt fel az KP adaptlsnak gondolata. E mellett a program mellett szl, hogy NYIK-es osztlyaink mindig a legjobb eredmnyt rtk el, s pedaggusaink is szvesen tantottak ezekben az osztlyokban. gy azutn hosszas vitk, beszlgetsek utn belevgtunk az KP-ba.
Mr az nkormnyzati engedlyeztets is nehezen ment. Az 1992/93-as tanvben ksrleti jelleggel indthattunk egy elsõs KP-s osztlyt. A kvetkezõ tanvben mr mindkt elsõ osztlyunkat KP-s osztlyknt hirdettk meg, s azta minden vben ezzel a programmal mutatkozunk be a kerlet vodiban. A bevezets ta eltelt idõ igazolta, hogy jl dnttt a tantestlet. Beiskolzsi gondjaink megszûntek, lassan az nkormnyzat is, a kerleti pedaggiai szolglat s a kerleti munkakzssgek is megszoktk, hogy a Kazinczy KP-s iskolv nõtte ki magt. A 2000/2001-es tanv vgn ballagott az elsõ KP-s osztlyunk, s beiskolzsi eredmnyeikre joggal lehetnk bszkk. Ettõl a tanvtõl gy mr minden osztlyunkban az KP szerint tantunk. A programnak megfelelõen az elsõ hrom vfolyamon a bbot, a nptncot s a furulyzst csoportbontsban tantjuk, ugyangy a NYIK-et , ill. a matematika tantrgyat heti 1 rban. Iskolnkban angol s nmet nyelvet tanulhatnak a tanulk, elsõtõl harmadikig heti 2 rban, negyedik vfolyamon heti 3 rban, a felsõ tagozaton pedig minden vfolyamon heti ngy rban, csoportbontsban.
Az egsz tantestlet elfogadta az KP-t, s nagy lelkesedssel ltott annakidejn a program bevezetshez. gy tulajdonkppen mindenki sokat tett az KP elfogadtatsrt. Akik ezt a hatalmas munkt koordinltk: Bartok Pter igazgat, Haraszti Jzsef igazgathelyettes, Hidegn Schoket Edit s Keller Jnosn munkakzssg-vezetõk. Az KP mellett termszetesen iskolnk tovbbra is sporttagozatos iskolaknt sikert sikerre halmoz. Ennek a munknak a fõ motorja 1982 - vagyis az iskola megnyitsa - ta Nmeti Lszl, aki a testnevels-munkakzssg vezetõje is.
Intzmnynk 2002-ben nnepelte fennllsnak 20 ves vforduljt, ezrt krssel fordultunk az nkormnyzathoz, melynek eredmnyeknt iskolnk 2002 prilistl a Kazinczy Ferenc rtkkzvettõ s Kpessgfejlesztõ ltalnos Iskola nevet viseli.
Mivel mg fiatal intzmny vagyunk, szernyek a hagyomnyaink. Termszetesen minden tanvben megnnepeljk Kazinczy Ferenc szletsnek vforduljt, s ha tehetjk, akkor kirndulsaink egy rszt Szphalom kzelbe tervezzk. Nvadnk tiszteletre minden vben a mi iskolnk rendezi a kerleti Kazinczy Ferenc szpkiejtsi versenyt. Hatalmas sikerrel rendezzk meg farsangjainkat, ahol minden osztly bemutatja csoportos zens-tncos produkcijt. Szintn hagyomny nlunk, hogy a ballag osztlyaink valamilyen tnc bemutatsval bcsznak iskolnktl.
|